Nowe podręczniki w niskich cenach. Gdzie kupić tanie podręczniki?

Ministerstwo edukacji zapowiada przegląd treści podręczników szkolnych. Co oznacza to w praktyce dla uczniów i nauczycieli? Czy czekają Nas zmiany?

Jak wybrać nowe tanie podręczniki ze strony www.taniaksiazka.pl na rok szkolny 2021/2022 oraz czy jest możliwe otrzymanie darmowych książek. Te i inne pytania to dylematy, z którymi często zmagają się uczniowie oraz ich rodzice.

Kiedy nowe podręczniki?

Choć Ministerstwo Edukacji zapowiedziało przegląd treści podręczników szkolnych, nie musi to wcale oznaczać trzęsienia ziemi, a co za tym idzie wymiany wszystkich dotychczasowych podręczników.

Grupa ekspertów z zakresu nauk humanistycznych będzie dyskutować nad usprawnieniami pod kątem treści zawartych w podręcznikach i podstawach programowych.

Na chwilę obecną nie padły żadne konkretne informacje, jednak rodzice uczniów bez zmian mogą skorzystać z rozwiązania, jakim są darmowe podręczniki.

Jakie zasady obowiązują w ich przypadku? Czy podręczniki do liceum są darmowe?

Darmowe podręczniki – jak dostać?

Darmowe podręczniki na rok szkolny 2021/2022 będą przyznawane na obecnych zasadach. Oznacza to mniej więcej tyle, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych mogą liczyć na bezpłatne książki do wszystkich przedmiotów obowiązkowych.

Tak więc w przypadku pytania: “czy podręczniki do klasy 4 są darmowe?” odpowiedź brzmi: “Tak!”.

Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie, np. liceum muszą nabyć materiały szkolne we własnym zakresie.

Istnieje jednak łatwy sposób, aby zrobić to i nie zbankrutować. Z pomocą przychodzą tanie podręczniki, które znajdziemy na półkach tradycyjnych oraz internetowych księgarni.

Tanie podręczniki do angielskiego i nie tylko

Mimo że rodzice uczniów szkół podstawowych mają ten komfort, że nie muszą kupować podręczników, to licealiści oraz uczniowie technikum, oraz szkoły branżowej nie muszą czuć się pokrzywdzeni.

Z myślą o nich wydawnictwa przygotowały specjalne oferty, jakimi są tanie podręczniki pozwalające przy małych nakładach finansowych skompletować pełną wyprawkę.

Gdzie kupić tanie podręczniki?

Zakup podręczników można potraktować jako inwestycję w przyszłość. To właśnie książki są jedną z podstawowych elementów, które będą źródłem informacji podczas nauki.

Gdzie najlepiej kupić tanie podręczniki do szkół ponadpodstawowych? Okazji warto szukać w księgarniach internetowych, które oferują specjalne rabaty oraz wygodę zakupów.

Szybkie i sprawne skompletowanie podręczników szkolnych bez wychodzenia z domu. Najpopularniejsze wydawnictwa i niskie ceny to sposób na efektywną naukę i oszczędność.