Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Amsterdam - Holandia

Podczas pobytu w Amsterdamie na pewno nie będziemy się nudzić. Miasto słynie z wielu atrakcji - licznych zabytkowych kościołów, placów, mostów, parków oraz muzeów.

Jednym z najważniejszych miejsc jest Plac Dam, przy którym mieści się Pałac królewski, który przed XIX wiekiem pełnił funkcję ratusza. Po drugiej stronie placu znajduje się muzeum Madame Tussauds, w którym podziwiać można figury woskowe sławnych osób. Jeśli chodzi o muzea, to warto zajrzeć również do znanego na całym świecie Rijksmuseum oraz Muzeum Vincenta van Gogha, gdzie znajdują się nie tylko jego obrazy, ale i rysunki, listy, fotografie i rzeczy osobiste. Bardzo popularnym miejscem wśród turystów jest także muzeum poświęcone Annie Frank- Dom Anny Frank. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Geologiczne, które wraz z Planetarium i Ogrodem Botanicznym znajduje się na terenie Artis ZOO.

Zwiedzając Amsterdam wieczorem warto udać się na przejażdżkę statkiem po kanałach w centrum Amsterdamu. Piękne widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane. Piękny widok na centrum miasta można również podziwiać z najwyższej wieży w Amsterdamie, znajdującej się przy kościele Westerkerk.

Warto wybrać się również na jeden z 1280 mostów amsterdamskich, jakim jest Magere Brug, co po polski oznacza Chudy Most, a łączy on dwa brzegi rzeki Amstel, płynącej przez Amsterdam. Kolejnym zabytkiem, wartym odwiedzenia jest średniowieczna wieża Munttoren, położona przy placu Muntplein, która w dawnych czasach stanowiła część bramy miejskiej w murach Amsterdamu. Następnie powinniśmy udać się do najbardziej znanej dzielnicy Amsterdamu - dzielnicy czerwonych latarni, gdzie położony jest najstarszy kościół w tym mieście, Oude Kerk, pochodzący z XIII w. Wewnątrz kościoła znajdują się robiące ogromne wrażenie barokowe organy.

Jeśli chcemy odpocząć w kawiarni czy teatrze lub też poznać uroki życia nocnego powinniśmy wybrać się na Plac Lejdejski lub Plac Rembrandta. W centrum drugiego placu znajduje się pomnik malarza oraz skwer, na którym można się zrelaksować.

To warto zwiedzić w Amsterdamie:

  • Pałac Królewski
  • Muzeum Madame Tussauds
  • Westerkerk
  • Oude Kerk
  • Magere Brug
  • Dzielnica Czerwonych Latarni
  • Artis ZOO
  • Leidseplein
  • Rembrandtplein

Tanie bilety lotnicze do Amsterdamu